Харківська ОДПІ Харківської області ДПС повідомляє (05.11.2012)
Відповідаємо на запитання платників єдиного податку
Нещодавно, завідувач сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю Харківської об’єднаної державної податкової інспекції Харківської області ДПС Інна Боброва провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Спрощена система оподаткування» у ході якого надала вичерпні відповіді на запитання платників податків. Пропонуємо декілька запитань та відповідей, які були надані під час «гарячої лінії».
Яким чином ФОП – платник ЄП може отримати дублікат свідоцтва платника єдиного податку у разі його втрати чи зіпсуття?
Відповідно до п.299.1 ст.299 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який подав до органу державної податкової служби заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування. Бланк свідоцтва платника єдиного податку є документом суворого обліку. Облік бланків свідоцтв платників єдиного податку здійснюється органами державної податкової служби (п.299.2 ст.299 ПКУ). Свідоцтво платника єдиного податку видається безстроково виключно суб’єкту господарювання або уповноваженій ним особі та не може передаватися для провадження господарської діяльності іншим особам (п.299.3 ст.299 ПКУ).
Згідно із п.299.7 ст.299 ПКУ у разі втрати або зіпсуття свідоцтва платника єдиного податку такому платнику видається дублікат свідоцтва в порядку, встановленому цією статтею для видачі свідоцтва платника єдиного податку. Свідоцтво платника єдиного податку видається органом державної податкової служби безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання суб’єктом господарювання заяви (п.299.5 ст.299 ПКУ). Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у разі втрати або зіпсуття свідоцтва платника єдиного податку має право отримати дублікат даного свідоцтва протягом 10 робочих днів на підставі письмової заяви, що складається в довільній формі, та подається до органу ДПС за місцем податкової адреси фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.
Чи застосовуються адміністративні стягнення (штрафи), передбачені cт.164 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неправильність заповнення платниками єдиного податку книги обліку доходів та книги обліку доходів та витрат?
Відповідно до п.4 розд. ІІ Закону України від 24 травня 2012 року № 4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» адміністративні стягнення (штрафи), передбачені ст.164 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неправильність заповнення у 2012 році платниками єдиного податку книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат, не застосовуються.
Як юридичній особі - платнику єдиного податку перейти на сплату інших податків і зборів у разі перевищення протягом календарного року обсягу доходу, який дає право на застосування спрощеної системи оподаткування?
Відповідно до абз. четвертого пп.3 п.293.8 ст.293 ПКУ платники єдиного податку четвертої та шостої груп, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п.291.4 ст.291 ПКУ, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійному розмірі ставок, визначених п.293.3 ст.293 ПКУ для четвертої та шостої груп. Платники четвертої групи в наступному податковому (звітному) кварталі мають право за поданою ними заявою перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників податку шостої групи, або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування у порядку, встановленому гл.1 р.XIV ПКУ. Платники шостої групи зобов’язані у порядку, встановленому гл.1 р.XIV ПКУ, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органу державної податкової служби заяву (пп.298.2.1 п.298.2 ст.298 ПКУ).
Звітуємо перед громадськістю
Харківською ОДПІ Харківської області ДПС підбито підсумки роботи зі зверненнями громадян за 10 місяців 2012 року. Так, до ДПІ звернулося 86 громадян, що на 31 звернення більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Аналіз звернень показав, що більшість звернень громадян стосувались питань: оподаткування доходів підприємницької діяльності - 8 звернень; контрольно-перевірочної роботи - 42 звернення; інформування про ухилення від сплати податків - 22 звернення. Відповідно до затверджених графіків проводяться особисті прийоми громадян керівництвом інспекції. З початку року прийнято 13 громадян, 7 прийомів через громадську приймальню та 6 виїзних прийомів. Слід зазначити, що своєчасність та об’єктивність розгляду звернень громадян, задоволення їх законних прав та інтересів є пріоритетним напрямком роботи Державної податкової служби.
Всі звернення, як на особистому прийомі, так і письмові уважно розглянуті без порушення встановлених законодавством термінів і надані аргументовані роз’яснення. Отже, кожна людина має можливість звернутися зі зверненням до податкового органу та отримати кваліфіковану відповідь на своє запитання.