Харківська ОДПІ Харківської області ДПС повідомляє(14.08.2013)
Бізнесмени авторинку «Лоск» - за партнерські відносини з працівниками Міндоходів
Про це повідомили представники бізнесу під час особистої зустрічі з начальником Харківської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Глебом Мілютіним, яка відбулася на одному із найкрупніших підприємств-виробників Харківського району ПВКФ «Лоск».
«Спрощенці» Харківського району сплатили до місцевого бюджету понад 16,3 млн. грн., що майже на 6 млн. грн. більше ніж у минулому році, додатково надійшло 3,2 млн. грн.» - повідомив посадовець.
Він розповів, про основні напрями діяльності органів Міндоходів та відповів на актуальні питання, що турбували підприємців.
У ході заходу, заступник начальника Харківської ОДПІ Наталя Назарець, повідомила про запровадження електронних перевірок для платників «спрощенців» з 1 січня 2014 року, що дозволить звести до мінімуму спілкування суб'єктів господарювання з працівниками Міндоходів. А з 1 січня 2016 року такі перевірки будуть застосовуватимуться до всіх платників податків, за умови, що вони не відносяться до ризикових категорій.
Приємно відзначити, що даний захід відбувався у формі діалогу, а це свідчить про бажання платників почерпнути більше корисної інформації та подальшої співпраці з контролюючими органами.
Виховуємо майбутніх сумлінних платників з малку
Днями працівники Харківської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Харківській області відвідали оздоровчий дитячий табір «Ромашка» у с. Васищеве Харківського району.
«Працівники Міндоходів тісно співпрацюють з начальними закладами Харківського району протягом навчального року і проводять різноманітні заходи по формуванню податкової культури у молоді, оскільки виховання сумлінного платника податків починається з дитинства» - повідомила під час зустрічі з дітьми заступник начальника ОДПІ Ольга Андрєєвська.
Вона зазначила, що діти – це наше майбутнє і майбутнє нашої країни, а тому дорослі повинні щодня турбуватися і приділяти значну увагу їх вихованню, щоб жити у цивілізованому суспільстві.
Наприкінці зустрічі діти отримали на згадку книжки - розмальовки.
До бюджету від ліцензування надійшло понад 2 млн. грн.
Про це повідомила під час прес-конференції районним засобам масової інформації в. о. начальника Харківської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Харківській області Наталя Назарець.
Вона розповіла, що від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами до місцевих бюджетів Харківського району представники бізнесу сплатили 2066,7 тис. грн., що становить виконання на 140,5%, додатково надійшло до бюджету 595,9 тис. грн.
З початку року платники отримали 891 ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, в тому числі: 264 – алкогольними напоями, 627 – тютюновими виробами. Анульовано 12 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
До місцевих бюджетів з початку року надійшло майже 685,7 тис. грн. збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, що складає 105,7% від розрахункової бази та перевищує минулорічні надходження відповідного періоду на 8,2 тис. грн. або на 1,2 відсотка.
Збільшилися також надходження збору за виноградарство, а саме надійшло 2088,0 тис. грн., що більше проти відповідного періоду минулого року на 676,9 тис. грн. або на 48,0%.
«З 1 вересня 2013 року в Україні запроваджуються марки акцизного збору нового зразка для алкогольних та тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва, що убезпечить споживачів від неякісних товарів» - повідомила посадовець.
Актуальне про відшкодування ПДВ
Нещодавно, заступник начальника Харківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області Наталя Назарець відповіла на запитання платників, які надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Особливості відшкодування ПДВ». Наведемо деякі запитання та відповіді на них.
Які платники податку на додану вартість мають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ?
Відповідно до пункту 200.18 статті 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті, подали відповідну заяву та відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті, мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку. Автоматичне бюджетне відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, та відповідно до вимог, визначених статтею 76 Кодексу.
Яким чином зараховується сума автоматичного бюджетного відшкодування платнику ПДВ?
Згідно із пунктом 200.18 статті 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI автоматичне бюджетне відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, та відповідно до вимог, визначених статтею 76 Кодексу.
Орган державної податкової служби зобов’язаний протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки надати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає автоматичному відшкодуванню з бюджету.
Орган Державного казначейства України надає платнику податку суму автоматичного бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом трьох операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
Посадові особи органів державної податкової служби та органів Державного казначейства України в разі порушення визначених у пункті 200.18 цієї статті термінів відшкодування несуть відповідальність відповідно до закону.
Які платники податку не мають права на отримання автоматичного бюджетного відшкодування суми ПДВ?
Пунктом 200.5 статті 200 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI визначено, що не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:
були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);
мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).
Запитували-відповідаємо
Нещодавно, заступник начальника Харківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області Ольга Андрєєвська відповіла на запитання платників, які надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Актуальні питання оподаткування юридичних осіб». Наведемо деякі запитання та відповіді на них.
Чи застосовуються до платників штрафні (фінансові) санкції за неподання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку?
З 01 січня 2014 року до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема, десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - в разі неподання до органів Міндоходів звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку, в разі обов’язковості її подання.
Які відбулися зміни щодо податку на нерухомість для фізичних осіб?
З 1 січня 2014 року Законом №403-VII від 04.07.13р. змінено критерій для визначення бази оподаткування – замість площі одного об’єкту нерухомості буде враховуватися сумарна житлова площа всіх об’єктів, в тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків), які належать платнику податку.
Визначено граничний розмір пільгових квадратних метрів для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) буде складати 370 кв. метрів.
Обмежено пільги для власників, які використовують житло з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
Введено додаткові ставки: 1 % - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, та 2,7 % - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. метрів.
Податок на нерухомість: сплату - відстрочили, звірку - продовжили
Як повідомляє офіційний портал Верховної Ради України, днями Президент України Віктор Янукович підписав Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості”.
Відтак, нарахований за 2013 рік податок власники об’єктів житлової нерухомості будуть сплачувати у 2014 році. Разом з тим, до кінця звітного року, тобто до 31 грудня, вони, звернувшись до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації, можуть звірити дані оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів із даними, що є у підрозділах Міндоходів.
Окрім того, Закон суттєво збільшив розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга, незалежно від кількості об’єктів. Так, за новими правилами, не сплачуватимуть податок власники квартир, сумарною житловою площею, не більшою від 120 кв. м. Для власників будинків „пільгова площа” передбачена у розмірі 250 кв. м., знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо ж ви є власником квартири та будинку одночасно, при цьому їх загальна житлова площа не перевищує 370 кв. м., ви також не сплачуватимете податок на нерухомість.
Разом з тим, якщо ваша площа нерухомості буде більшою за вищезазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують встановлений розмір.
Нововведенням є той факт, що пільгових метрів не матимуть ті громадяни-власники житла, хто використовує об’єкти його для одержання доходів. Зокрема, здає в оренду, лізинг або використовує у підприємницькій діяльності,
Щодо ставок податку, то вони будуть диференційовані. За квартири, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, сплачуватиметься не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п). У разі перевищення – 2,7%. Власникам будинків нарахують не більше 1 відсотка м.з.п., якщо житлова площа не перевищує 500 кв. метрів, та 2,7%; у разі перевищення. Господарям квартир та будинків – 1 відсоток м.з.п. за житлову площу до 740 кв. метрів та 2,7%, за наступні метри.
Є приємне нововведення і для юридичних осіб. Їм продовжено термін подання декларації з податку на нерухомість з „1 лютого” до „20 лютого”.
Щодо фізичних осіб, то як ми повідомляли раніше, повідомлення про сплату податку вони отримуватимуть до 1 липня.
Нагадуємо, що громадяни, які вже сплатили податок у поточному році можуть або повернути сплачені кошти, або дати згоду на зарахування їх у сплату податку у 2014 році. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до територіальних органів Міндоходів.
Звіт з єдиного соціального внеску за липень слід подавати за зміненою формою
Нагадуємо, що 20 серпня 2013 року закінчується граничний термін подання місячного звіту з єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) за липень 2013 року. За вказаний період звітність слід подавати за зміненою формою.
З 1 липня 2013 року набрав чинності Закон України від 14.05.2013 р. №231-VІІ „Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії”, згідно з яким юридичні та фізичні особи, які виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, повинні обкладати її єдиним соціальним внеском. Час перебування у такій відпустці буде зараховуватися жінкам до страхового стажу для отримання пенсії.
Відповідно Пенсійний фонд України (далі – ПФУ) постановою від 22.07.2013 р. №12-1 вніс зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління ПФУ від 08.10.2010 р. №22-2.
Для відображення нарахування ЄСВ на суми допомоги по вагітності та пологах викладено в новій редакції таблиці 1 та 4 додатка 4, додані нові коди нарахувань для таблиці 6 додатка 4.
В результаті декретні та нарахований на них ЄСВ відображаються у:
- відповідних рядках таблиці 1 додатка 4;
- розділі 2 таблиці 4 додатка 4;
- таблиці 6 додатка 4 за такими кодами:
42 – допомога по вагітності та пологах (нарахування – 33,2%, утримання – 2%);
43 – допомога по вагітності і пологах працюючим особам - інвалідам (нарахування – 8,41%, утримання – 2%);
44 – допомога по вагітності і пологах працюючим на підприємствах та в організаціях всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС (нарахування – 5,3%, утримання – 2%);
45 – допомога по вагітності і пологах працюючим на підприємствах та в організаціях громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить понад 50% (нарахування – 5,5%, утримання – 2%).
20 серпня - останній день подання податкової декларації з податку на додану вартість
за липень 2013 року
Відповідно до статті 49 та статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.
Останнім днем подання податкової декларації з податку на додану вартість платниками податку, у яких базовий період дорівнює календарному місяцю, за липень 2013 року є 20 серпня 2013 року.
20 серпня – останній день сплати авансових внесків для платників єдиного податку І та ІІ груп
Відповідно до статті 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку І і ІІ груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Водночас, платники єдиного податку І і ІІ груп можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Останній день сплати авансового внеску за серпень 2013 року - 20 серпня 2013 року.
Звертаємо увагу, що пунктом 122.1 статті 122 ПКУ передбачена відповідальність за несплату (неперерахування) фізичною особою – платником єдиного податку авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені ПКУ, а саме: накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до ПКУ.
Акцизні марки нового зразка захистять громадян від фальсифікату та підробок
З 1 вересня 2013 року усі алкогольні напої та тютюнові вироби будуть маркуватися акцизними марками нового зразка, що забезпечить більш дієву систему боротьби з фальсифікатом і підробками підакцизної продукції та захисту населення від споживання неякісної продукції.
Зокрема, марки акцизного податку нового зразка відрізняються графічним дизайном та кольоровою гамою. Кожна марка має графічний захисний елемент, якій містить інформацію в закодованому вигляді. Цей захисний елемент не може бути відтворений шляхом сканування, копіювання та друку. Марки акцизного податку для алкогольних напоїв містять не менше чотирьох фонових сіток, для тютюнових виробів – не менше трьох. У зв’язку із посиленням системи захисту нових зразків марок акцизного податку їх вартість зросла: на алкогольні напої - до 0,27 грн. за 1 шт., тютюнові вироби - 0,142 грн. за 1 шт.
При цьому геометричні розміри марок акцизного податку нового зразка (довжина, ширина, товщина) порівняно з марками попереднього зразка не змінено, що не призведе до понесення додаткових витрат виробниками та імпортерами, оскільки немає необхідності у проведенні тестування нових марок акцизного податку на виробництвах та переобладнанні ліній розливу. Таким чином, обґрунтованим є збільшення вартості однієї пляшки алкогольного напою на 0,167 грн., однієї пачки тютюнових виробів - на 0,087 грн.
Нагадаємо, розмір плати за марки акцизного податку з 2008 року не збільшувався. При цьому мінімальна ціна на горілку у 2008 році становила 14 грн., в 2013 році – 30,1 грн., що більше, ніж у 2,2 раза. Середня ціна сигарет з фільтром у 2012 році становила 9,43 грн., що порівняно з 2008 роком у 2,8 раза більше (3,34 гривень).
За оцінками фахівців Міндоходів, посилення захисту нових марок акцизного податку є цілком виправданим, оскільки діюча система маркування марками акцизного податку не відповідає сучасним вимогам і потребує суттєвих змін, що підтверджується негативною динамікою обсягів реалізації діючих акцизних марок та свідчить про нарощування тіньового обігу підакцизної продукції.
Як повідомлялося раніше, акцизна марка нового зразка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 474 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010р. № 1251 і від 13 березня 2013р. № 188”.
До уваги автовласників, імпортерів та виробників автомобілів! З 1 вересня 2013 року запроваджується сплата екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів
Законом України „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм” від 04.07.2013 р. №422-VII, який набере чинності з 1 вересня 2013 року, запроваджено справляння зазначеного податку та внесено ряд змін до розділу VІІІ Податкового кодексу України „Екологічний податок”.
Згідно з новим пунктом 240.2прим.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податку стануть суб’єкти господарювання, які здійснюють ввезення, виробництво, придбання транспортних засобів та кузовів до них, що в подальшому підлягають утилізації.
Датою виникнення податкового зобов'язання є:
- для транспортних засобів та кузовів, що ввозяться на митну територію України – дата подання до митного органу митної декларації на транспортний засіб (кузов);
- для транспортних засобів, вироблених в Україні – дата реалізації транспортних засобів на внутрішньому ринку України особою, яка виготовила такі транспортні засоби;
- для транспортних засобів, придбаних в осіб, які не є платниками такого податку згідно з підпунктом 240.6.1ПКУ – дата подання заяви щодо перереєстрації транспортного засобу до органу внутрішніх справ.
Базові ставки цього податку наведені у новій статті 246прим.1 ПКУ:
- 5500 грн. – на транспортні засоби, що класифікуються за кодом товарної позиції 8703 (легкові автомобілі) згідно з УКТ ЗЕД, та кузови до них, які класифікуються за кодом товарної підпозиції 8707 10 згідно з УКТ ЗЕД;
- 11000 грн. – на транспортні засоби, що класифікуються за кодами товарних позицій 8702 (автобуси), 8704 (вантажні автомобілі), 8705 (автомобілі спецпризначення) згідно з УКТ ЗЕД.
Для розрахунку суми податку до ставки слід застосувати відповідний коефіцієнт, визначений у пункті 246.2прим.1 ПКУ (він відрізняється залежно від того, яким є транспортний засіб: новим чи таким, що використовувався).
Розширено можливості для сплати авансових внесків з податку на прибуток
З 4 серпня у зменшення суми авансів з податку на прибуток враховуються також і авансові внески, сплачені юридичними особами при виплаті дивідендів.
Законодавчо врегульоване питання зарахування суми авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів власникам корпоративних прав (сплачених їх емітентом як у поточному, так у попередніх звітних пероідах) у рахунок погашення податкового зобов’язання зі сплати авансових внесків з цього податку відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України.
Закон України від 04.07.2013 № 403-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об’єктів нерухомості», яким внесено зміни до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, набирає чинності 4 серпня 2013 року після офіційного опублікування (газета «Голос України» від 03.08.2013 № 143).
Отже, починаючи з 4 серпня, платник податку на прибуток має можливість виконати свій податковий обов’язок зі сплати щомісячних авансових внесків не тільки грошовими коштами або за рахунок наявної переплати, але й шляхом зарахування суми авансових внесків при виплаті дивідендів, сплачених до бюджету відповідно до вимог п.153.3 ст.153 Податкового кодексу як у поточному, так і у попередніх звітних періодах. При цьому у разі якщо сума авансових внесків з податку на прибуток, сплачена при виплаті дивідендів, перевищує суму щомісячних авансових внесків, сума перевищення зараховується у зменшення авансів у наступних звітних місяцях до повного її погашення.
Звертаємо вашу увагу, що при заповненні додатку ЗП до річної декларації погашені протягом року суми авансових внесків при виплаті дивідендів не можуть повторно враховуватись у зменшення нарахованої суми податку.
Розроблено відеоінструкцію з самостійної генерації ключів підписувачем
Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно - довідкового департаменту створено інформаційний відеоматеріал щодо самостійної генерації ключів підписувачем за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису – «ІІТ Користувач ЦСК–1».
Даний відеоматеріал буде корисним для посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності, які розглядають можливість отримання послуг електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД та відповідно до постанови КМУ від 28 жовтня 2004 року №1452 здійснюють генерацію особистих та відкритих ключів безпосередньо в установі.
Переглянути відеоматеріал можна тут .
Офіційний інформаційний ресурс АЦСК ІДД .
Як надати пояснення до декларації, якщо звітуєте в електронній формі?
Платники мають змогу подати податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку. У разі, якщо у них виникає необхідність подати разом з такою декларацією доповнення до неї, які складаються в довільній формі, не мають затвердженого формату (стандарту) електронного вигляду та вважаються невід’ємною частиною податкової декларації, вони можуть зробити це наступним чином.
Пояснення, копії дозволів тощо, подаються до органів Міндоходів особисто або через уповноважену на це особу. Також, такі доповнення до декларації можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Крім того, таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.
Нагадаємо, податкова декларація подається за вибором платника, в один із таких способів:
а) особисто платником або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
При поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку платник створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.
Відповідна норма визначена п.46.4 ст.46, п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями та Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.08 №233.
Заповнення заяви про застосування спрощеної системи оподаткування
Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до територіального органу Міндоходів України відповідну заяву. У заяві зазначаються такі обов’язкові відомості:
- прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
- дані документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи — підприємця відповідно до закону;
- податкова адреса суб’єкта господарювання;
- місце провадження господарської діяльності;
- обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;
- обрані суб’єктом господарювання група та ставка єдиного податку або зміна групи та ставки єдиного податку;
- кількість осіб, які одночасно перебувають з фізичною особою— підприємцем у трудових відносинах;
- дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.
Форма та порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, а також форма розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджені наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 №1675.
Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. При цьому подати заяву він має не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Перехід такого суб’єкта господарювання на спрощену систему оподаткування може відбутися за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду такого переходу, дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 гл. І розд. ХІV ПКУ.
Також до поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує переходу на спрощену систему оподаткування.
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування визначено ст.298 ПКУ.
Збір за першу реєстрацію транспортного засобу юридичними особами
Після першої реєстрації в Україні транспортних засобів, юридичним особам необхідно в десятиденний строк подати розрахунок суми збору за такі транспортні засоби. Розрахунок подається до податкової інспекції за місцезнаходженням юридичної особи та за місцем реєстрації транспортного засобу. Фор