Харківська ОДПІ Харківської області ДПС повідомляє(07.06.2013)

Школярі Харківського району відвідали митний пост «Харків-автомобільний»

Про це повідомили у секторі взаємодії із ЗМІ та громадськістю Харківської об’єднаної державної податкової   інспекції.

З нагоди святкування Міжнародного дня захисту дітей 1 червня 2013 року працівниками ДПІ та митного посту «Харків-автомобільний» проведено екскурсію-огляд для учнів Бабаївської загально-освітньої школи.

Перший заступник начальника ДПІ Станіслав Гражевський та керівник митного посту Андрій Танцеров привітали дітей зі святом і розповіли про головні напрямки роботи, які стоять перед працівниками Міністерства доходів і зборів України.  Учні мали можливість ознайомитись з робочими місцями працівників митного контролю та з самою процедурою митного оформлення товарів. Побачили процедуру зважування транспортних засобів на вагах та процедуру зчитування номерних знаків, роботу камер спостереження. Школярі цікавилися начальними закладами, які готують випускників шкіл для роботи на митних постах та взагалі у Міністерстві.

Наприкінці екскурсії дітей пригостили солодощами та прохолоджувальними напоями.  Працівники Міндоходів побажали школярам веселих літніх канікул і висловили свою впевненість, що молодь зробить свій гідний внесок у розбудову нашої держави.

«Нові правила» подання звітності по РРО

Під час під час інформаційної зустрічі із районними ЗМІ перший заступник начальника Харківської ОДПІ Станіслав Гражевський повідомив, що з 1 січня 2013 року для суб’єктів господарювання, які використовують касові апарати змінено порядок подання звітності.

Замість подання звітів на паперових носіях один раз на місяць інформація про використання РРО має подаватися до органів Міністерства доходів і зборів через мережу Інтернет.

Діючу касову техніку слід доопрацювати шляхом приєднання до неї відповідних модемів для передачі даних або придбати нові вдосконалені РРО.

Посадовець зазначив, що за травень місяць поточного року до ДПІ подали звітність про використання РРО в електронному вигляді 178 суб’єктів підприємницької діяльності.

Він наголосив, щоб платники податків не зволікали і звертались до виробників зазначених РРО або центрів сервісного обслуговування з питань підключення зовнішніх модемів та доопрацювання внутрішнього програмного забезпечення РРО. Відповідальність за неподання звітності про використання РРО в електронному вигляді настає з 1 липня 2013 року.

Податок на доходи фізичних осіб сплачується за місцем нотаріального посвідчення договору

купівлі-продажу нерухомого майна

 Фізична особа, яка укладає угоду купівлі-продажу нерухомості з іншою фізичною особою, сплачує податок на доходи фізичних осіб до бюджету за місцем нотаріального посвідчення такої угоди. Тобто податок сплачується за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори. Водночас, податок сплачується до нотаріального посвідчення такої угоди через банківські установи.

 Під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної  вартості  такого  нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору. Також, щокварталу нотаріус подає до територіального органу Міндоходів за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи дані про його вартість та суму сплаченого податку. Інформація подається в порядку, встановленому розділом ІV Податкового кодексу України для податкового розрахунку.

Сума податку на доходи визначається та самостійно сплачується через банківські установи особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, - до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни.

 Нагадуємо, порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено ст.172 ПКУ.

За несвоєчасну виплату зарплати працівники повинні отримати компенсацію

Підприємства, установи, організації, які затримують виплату працівникам заробітної плати на один і більше календарних місяців, зобов’язані компенсувати громадянам втрату частини доходів. Тобто, у випадку затримки виплати заробітної плати роботодавець повинен нарахувати та виплатити працівникам компенсацію втрати частини заробітної плати. Сума такої компенсації є додатковою виплатою до заробітної плати, тому включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу працівника.

Звертаємо увагу, виплату компенсації працівникам за втрату частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати передбачено Законом України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (ст.34).

 Компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом, для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати (пп.14.1.48 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України). Такі виплати оподатковуються за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15% та/або 17%).

Сума компенсації включається до фонду оплати праці того місяця, в якому фактично проводиться її нарахування та виплата у відповідності з пп. 1.6.2 р.1 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5.

При нотаріальному посвідченні договору про сплату аліментів справляється державне мито

 Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки їх виплати. Така норма передбачена ст.189 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-III (із змінами і доповненнями). Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.

 При нотаріальному посвідченні такого договору державне мито справляється у розмірі 1 % від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

 За вчинення дій в інтересах фізичних та юридичних осіб та видачу їм документів, що мають юридичне значення, справляється державне мито. Платники державного мита і об’єкти справляння державного мита, а також розміри ставок державного мита визначені Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» (далі – Декрет).  

 Зокрема, ставки державного мита за нотаріальні дії, вчинювані державними нотаріальними конторами і виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів, визначені у п.3 ст.3 Декрету. Водночас, Декретом не встановлено окремої ставки державного мита за нотаріальне посвідчення договору про сплату аліментів на дитину. Тому за  посвідчення такого договору державне мито справляється відповідно до пп. «д» п. 3 ст. 3 Декрету як за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці.

Особливості обчислення і сплати державного мита визначає Інструкція про порядок обчислення та справляння державного мита, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 № 811. 

Фізична особа – резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро

 Фізична особа - резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах),  виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро.

 Строк дії таких документів 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.

 Ввозити  в Україну та вивозити за її межі готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, громадяни мають право без письмового декларування митному органу.

 Перерахунок сум готівки в євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим Національним банком, або за крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют на день перетинання митного кордону України або на день пересилання готівки.

 Стосовно переміщення банківських металів, слід зазначити, що ввезення в Україну і вивезення за межі України банківських металів вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет  фізичною особою може здійснюватися на умовах письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Вивозити за межі України банківські метали вагою, що перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет фізична особа має право на підставі індивідуальної ліцензії на вивезення за межі України банківських металів та за умови письмового декларування митному органу.

 Банківські метали вагою, що перевищує 500 г, мають право ввозити в Україну виключно уповноважені банки.

 Нагадуємо, що відповідно до ст. 197 (п.3) Митного кодексу обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон, у тому числі особливості декларування валютних цінностей, можуть встановлюватись Нацбанком України.

 Порядок  переміщення (увезення, вивезення, пересилання) готівки і банківських металів  через митний кордон України резидентами і нерезидентами встановлено Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою Правління Нацбанку України від 27.05.08 р. N 148.     

Новости партнеров

Динамика

строительства

Февраль 2022 года

Видео

Партнеры Генплан поселка